Kutay Renault

Kutay Motorlu Araçlar Ailesi dürüst, net, güleryüzlü ve güven verici duruşuyla müşterilerinin saygısını kazanan, memnuniyet odaklı, misyonunu, sürdürülebilir kaliteye öncelik veren çalışma anlayışını, nitelikli insan gücünü gelişen teknolojiyle birleştiren çalışma şeklini ve deneyimıni otomotiv sektörüne de aktarmak üzere harekete geçmiştir.

 
Kutay Motorlu Araçlar A.Ş nin bağlı bulunduğu BAYHAN ailesi sektöre 1973 Yılında Bayhanlar Otomotiv olarak Renault Markası çatısı altında Bayburtta başlamış, devamında 1986 yılında Erzurum Renault ve 2008 yılında Erzurum Nissan Yetkili satıcılığı ve Yetkili Servisliği (Doğumak Otomotiv) ile devam etmiştir. Bayhan Ailesinin Kurmuş olduğu bu şirketler günümüzde aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ailemiz Otomotiv Sektörü Dışında; Akaryakıt, Tıbbi Ilaç Sektörü, Inşaat, Tarım iş Makinaları sektöründe' de yıllarca faaliyet yürütmüştür. 


Kutay Motorlu Araçlar A.Ş. 2010 yılından itibaren Renault ve Dacia otomobil markalarının Muğla İl Genelinin Yetkili Satıcılık ve Yetkili Servisliğini Muğla Merkez Plaza, Bodrum Plaza ve Fethiye Şubesi ile yaklaşık 120 personel Altyapısı ile yapan Büyük Bir Aileden Oluşur. Henüz Kuruluşunun 2. Yılında "2012 Dealer Of The Yearn (2012 Yılın Yetkili Satıcısı) ödülünü almaya hak kazanan firmamız Gerek Kendi Bünyesinde Gerek Muğla ve Bölgesinde Çokça başarıya imza atmıştır.